Zobārstniecības pakalpojumi
Ko piedāvā mūsu zobārstniecības klīnika?
I-PRF tehnoloģijas zobārstniecībā
Kas ir I-PRF?
PRF (platelet rich plasma) ir ar trombocītiem bagātināta plazma, kas tiek iegūta no paša pacienta asinīm un tiek lietota dažādām procedūrām – šāda plazma aktīvi tiek izmantota netikai mikroķirurģijā, skaistumkopšanā, bet arī zobārstniecībā. Tā ir samērā jauna metode, kuras efektivitāte zobārstniecībā ir pierādīta, bet Latvijā šādus pakalpojumus sniedz samērā neliels skaits zobārstniecību.
Kad I-PRF metode tiek pielietota zobārstniecībā?
- atsegtas saknes pārklāšanai pie jūtīgiem zobu kakliņiem
- kaula un mīksto audu defektu atjaunošanai
- pēc zobu raušanas – alveolas aizsardzībai, kaula limeņa saglabāšanai
- haimora dobuma pamatnes pacelšanai (pirms implantācijas)
- periodontītu ārstēšana
Kā tas strādā?
Trombocītu galvenās funkcijas ir dzīšanas un augšanas nodrošināšanā, kas pēcoperācijas periodā ir īpaši svarīgi rādītāji. Paaugstinātais trombocītu līmenis ļauj audiem pēc operācijas ātrāk un veiksmīgāk sadzīt un atjaunoties. Tā ir ne tikai 100% droša, bet arī izslēdz jebkādu alerģiju, blakusparādību un audu atgrūšanas risku.
Kā notiek I-PRF materiāla iegūšana?
Sākumā tiek veikta pacienta apskate, bet tad viņam no vēnas tiek noņemts neliels daudzums asiņu, kuru pēc tam ar centrifūgas palīdzību apstrādā, lai no asinīm atdalītu ar trombocītiem bagātināto plazmu, kura pēc tam tiks izmantota ķirurģiskajā procedūrā. Materiāla turpmākā izmantošana atkarīga no tā, kāda ķirurģiskā procedūra pacientam paredzēta.
Zobu izmeklēšana
Profilaktiski reizi gadā katram būtu ieteicams apmeklēt zobārstu un veikt pilnu mutes dobuma apskati. Apskate ir jāveic neatkarīgi no tā, vai pacientam ir sūdzības vai nav. Mūsu klīnikā mutes dobuma apskate tiek veikta zem palielinājuma, kas ļauj ārstam redzēt vairāk.
Otrais etaps – zobu rentgenizmeklējums. Uz zobu rentgena var redzēt zoba sakņu anatomiju, ar RTG palīdzību var saskatīt iekaisuma procesus kaulā, izvērtēt, cik labi restaurācija (plombē vai kronis) pieguļ zoba malām, kariesu zem zobu restaurācijām. Tas var palīdzēt laicīgi novērst potenciālas problēmas ar zobiem nākotnē.
Problēmu var ātri un viegli novērst, ja laicīgi diagnosticēt kariesu, iekaisumu zobā, kaulā vai smaganās.
Zobu higiēna
Skaists smaids un veseli zobi ir katra cilvēka rota. Turklāt zobu stāvoklis arī atspoguļo mūsu vispārējo veselību, tāpēc regulāra mutes dobuma pārbaude un kopšana ir ne tikai higiēnas, bet arī profilakses pasākums.
Mutes dobuma higiēna ir procedūra, kas sevī ietver:
- zobakmens un mīkstā zobu aplikuma noņemšana
- zobu pulēšana
- zobu diegošana
- zobu pārklāšanu ar flora aplikāciju vai citiem zobus stiprinošiem līdzekļiem
- smaganu apstrāde ar medicīniskiem līdzekļiem pēc vajadzības
- Individuāla higiēnas instrukcija
Šī procedūra parasti aizņem 1 stundu.
Zobu terapija
Zobu plombēšana ir salīdzinoši viegla, ātra un nesāpīga zobu ārstēšanas metode. Mēs strādājam ar kvalitatīviem un mūsdienīgiem materiāliem. Plombēšanu parasti veic zem vietējās anestēzijas. Eksistē vairāku plombju veidi, kuru izvēli nosaka ārsts, atkarībā no bojājuma lokalizācijas, apjoma un higiēnas apstākļiem.
Vēl mūsu klīnika izmanto Brix3000 – papaīnu saturošu želeja, kas radīta speciāli kariesa izņemšanai bez anestēzijas, urbšanas un bez sāpēm!
Endodontija
Kariess var novest līdz zoba nerva iekausumam (pulpītam).
Endodontiskā zobu ārstēšana sastāv no zoba kanālu tīrīšanas, kurai obligāti seko kanālu pildīšana un vēlāk zoba kroņa atjaunošana.
Zobu ķirurģija
Pie mums ir ir iespējams pierakstīties uz dažāda veida mutes dobuma ķirurģiju. Mēs piedāvājam zobu raušanu, mīkstu un cietu audu augmentācijas, sakņu gala rezekcijas, sinuslift operācijas, implantācijas, gļotādas veidojumu operācijas, periooperācijas.
Gudrības zobu raušana
Raut vai nē?
Smaganu iekaisums (Perikoronīts). Dažreiz gudrības zobs izšķiļas tikai daļēji, tāpēc to ir grūti kopt. Smaganu kabatā sakrājas ēdiena paliekas, kuras nav iespējams iztīrīt, rodas labvēlīga baktēriju vairošanās vide, zobs bojājas un smagana iekaist. Galvenie simptomi ir sāpes, apsārtums, pietūkums un ierobežota mutes atvēršanās.
Kariozs gudrības zobs. Gudrības zobu šķilšanās process parasti ir ilgs (var būt pat vairāki gadi). Gudrības zobi ir lokalizēti grūti aizsniedzamā mutes dobuma rajonā un to higiēnu ir sarežģīti vai pat neiespējami nodrošināt. Tas ir par iemeslu, kāpēc gudrības zobi ātri bojājas. Parasti tie netiek ārstēti ierobežotas pieejamības dēļ. Kariozo bojājumu un iekaisuma veidošanās gadījumā tos parasti rauj ārā.
Sāpes un spiediens uz 7. zobu. To rada nepareizi kaulā lokalizēts gudrības zobs. Tas ne tikai rada nepatīkamas sajūtas, bet arī nelabvēlīgi ietekmē citus zobus un sakodienu kopumā.
Zobu protezēšana
Gadījumos, kad cilvēkiem ir nācies zaudēt savus dabīgus zobus, zobu protezēšana ir lielisks risinājums, lai atjaunotu estētiku un funkciju.
Mēs sadarbojamies ar labākajām Latvijas zobu tehniskajām laboratorijām (“Dentālā dizaina studija”, “Maxdental” u.c.). Mūsu klīnikas speciālisti palīdzēs jums izvēlēties sev piemērotāku protezēšanas veidu.
Zobu protēžu veidi
Ir divi zobu protēžu veidi – neizņemamas zobu protēzes (venīri, onlejas, kroņi un tilti) un izņemamas zobu protēzes (zobu plates).
Zobu balināšana
Eksistē divu veidu zobu balināšana – balināšana zobārsta kabinetā un balināšana mājas apstākļos.
Kafija, tēja, smēķēšana – tie ir tikai daži no galvenajiem iemesliem, kāpēc zobi mēdz zaudēt savu dabiski balto krāsu. Palīdzēt var zobu higiēnists, notīrot zobakmeni un pigmentu. Taču, ja vēlamies baltākus zobus par to dabisku toni, tad ir jāveic zobu balināšana. Ikviens no mums vēlas skaistus baltus zobus. Par laimi, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, mēs ātri un vienkārši varam to panākt 1-2 vizīšu laikā.